SUBKONTO Twojego dziecka w FUNDACJI.

SUBKONTO Twojego dziecka w FUNDACJI

        Często rodzice po usłyszeniu diagnozy zastanawiają się jak zdobyć fundusze na terapię i leczenie swojego dziecka. Dzięki Fundacji "Zdążyć z Pomocą” http://www.dzieciom.pl/index.php mają możliwość zbierania pieniędzy od darczyńców na indywidualnym koncie dziecka.

       Fundacja jest organem pożytku publicznego, która ma pomagać. W tym celu poza wsparciem projektów i wniosków może otwierać także  subkonta dla swoich podopiecznych i udostępnia im numery subkont .

         Założenie subkonta  polega to na tym, że rodzice proszą  o wsparcie, a także o przekazanie 1% podatku dla swojego dziecka, a fundacja udostępnia  im subkonto, na które są przekazywane środki. O  zgromadzenie środków  pieniężnych na subkoncie swojego dziecka muszą starać się sami rodzice, a pieniądze na subkoncie nie są oprocentowane. Fundacja przyjmując dziecko pod swoją opiekę najpierw sprawdza czy rzeczywiście dane dziecko jest chore i wymaga pomocy, wsparcia finansowego. Sprawdza wszystkie zaświadczenia lekarskie, karty medyczne, opinie, badania i na podstawie tych dokumentów  przyjmuje lub odrzuca wnioski z prośbą o   założenie  subkonta .

Jak założyć subkonto : http://www.dzieciom.pl/subkontodokumenty.html

Gdy już konto jest otwarte rodzice  wysyłają apele i prośby o przekazanie 1% podatku.

W dniu 1 stycznia 2004 roku weszła w życie ustawa o wolontariacie. Na jej mocy podatnik płacący podatek dochodowy od osób fizycznych może przeznaczyć 1% swojego należnego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.

        Ze środków zgromadzonych na subkoncie rodzice mogą opłacić diagnozę w Pracowni LOBUS, terapię, Indywidualną Stymulację Słuchu dr Johansena, terapie integracji sensorycznej i inne koszty leczenia dziecka.

 

WYKAZ ORGANIZACI POŻYTKU PUBLICZNEGO:

http://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-pozytku-publicznego/